Aktualności

Aktualności

Aktualności

#Wyborczy2023 wykonało 650 000 osób!

15 paź 2023

Nasz najnowszy projekt, quiz polityczny #Wyborczy2023, odniósł znaczący sukces, przyciągając uwagę kilkuset tysięcy osób w Polsce. Stworzyliśmy go w kooperacji z Ad Personam i Precedensem, łącząc nasze dotarcie polityczne, umiejętności merytoryczne i wizerunek.

Quiz uruchomiliśmy w ramach naszej platformy myPolitics, na której udostępniamy różnego rodzaju quizy - od polityki, przez historię, aż po aspekty społeczne. Skorzystanie z niej pozwoliło nam na bardzo szybkie dowiezienie gotowego produktu od strony technicznej, szczególnie uwzględniając fakt, że specjalnie na te wybory odświeżyliśmy zupełnie interfejs aplikacji. Jest on teraz smuklejszy, bardziej przejrzysty i prostszy.

Fundacja Generacja Innowacja skupia się na wykorzystaniu technologii w celu rozwoju społeczeństwa, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w sukcesie naszego quizu. Połączyliśmy w nim wiedzę ekspercką, wigor młodych i nasz know-how techniczny w harmoniczny sposób, tworząc jedyny w swoim rodzaju tak mocno angażujący kwestionariusz. Niekwestionowanym sukcesem jest osiągnięcie ponad pół miliona wypełnionych kwestionariuszy przy ponad 100 złożonych pytaniach.

Od strony dotarcia politycznego, był to pierwszy oficjalny quiz myPolitics, w którym ponad połowa komitetów przesłała oficjalne odpowiedzi. Dzięki zbudowanemu dotarciu w sferze publicznej jesteśmy zdolni otrzymywać autoryzowane odpowiedzi od kandydatów czy komitetów, co bezpośrednio przekłada się na naszą rzetelność.

Ponad to, nasz produkt został pozytywnie oceniony przez największe w Polsce stowarzyszenie fact-checkingowe Demagog. W analizie Demagoga nasz quiz został opisany jako kwestionariusz z największym potencjałem, jednak z uwagi na złożoność poruszanych tematów, mógł docierać raczej do tych bardziej zainteresowanych polityką wyborców.

Cieszymy się ogromnie, że nasz quiz pomógł ponad 600 tysiącom osób oddać swój głos w wyborach. Nie poprzestajemy jednak na tym sukcesie. Już w kwietniu 2024 startujemy z kolejnym quizem, który będzie dostępny przed wyborami samorządowymi. Jesteśmy przekonani, że i ten projekt spotka się z równie pozytywnym odbiorem i przyczyni się do wzrostu świadomości obywatelskiej w Polsce.

© Fundacja Generacja Innowacja, 2023
ul. J. P. Woronicza 33/112, 02-640 Warszawa
KRS 0001041229, NIP 5214023308